- Przyjęcie do szpitala
- Prawa Pacjenta
- Standardy Ochrony Małoletnich
- Szybka Ścieżka Onkologiczna
- Oceń nas
- Udostępnianie dokumentacji medycznej
- Komunikacja z pacjentem przebywającym w szpitalu
- Zalecenia ogólnoporządkowe
- Psycholog
- Udzielanie informacji
- Wypis ze szpitala
- Postępowanie poszpitalne (w tym diety)
- Pracownik Socjalny
- Opieka duszpasterska
- Usługi pozamedyczne
- Pełnomocnik ds. praw pacjenta
- Informacje dla obywateli Ukrainy/ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
Przyjęcie do szpitala
INFORMACJE DOTYCZĄCE ORGANIZACJI ODWIEDZIN W STANIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE ABC PACJENTA “STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO INFORMACJA DLA PACJENTÓW”
Szpital udziela świadczeń zdrowotnych na podstawie skierowania na leczenie szpitalne, wystawionego przez lekarza zgodnie z wcześniejszym wpisem pacjenta na listę oczekujących. Wpis na listę oczekujących dokonywany jest w oddziałach szpitalnych przez wyznaczonych pracowników.
W nagłych przypadkach, tj. w zatruciach, urazach, wypadkach i stanach zagrożenia życia pacjenci przyjmowani są bez skierowania w Szpitalnym Klinicznym Oddziale Ratunkowym przez całą dobę.
Pacjenci na planowe leczenie szpitalne przyjmowani są codziennie (w tym w sobotę i niedzielę) w Izbie Przyjęć w godzinach 7.00- 19.00.
Zgłaszając się do Izby Przyjęć należy posiadać:
- skierowanie do szpitala,
- wyniki badań diagnostycznych,
- karty informacyjne dotyczące przebytego leczenia,
- dowód tożsamości,
- posiadanie wyżej wymienionych dokumentów nie dotyczy pacjentów, którzy zgłaszają się lub są kierowani w trybie pilnym. W takim przypadku dokumenty należy dostarczyć w trakcie pobytu w szpitalu,
- wskazane jest posiadanie piżamy, szlafroka, obuwia domowego oraz przyborów toaletowych.
Odzież osobista pacjenta może być przechowywana w magazynie szpitalnym. Pieniądze i przedmioty wartościowe pacjent może złożyć w depozycie Szpitala. Depozyt jest dokumentowany, a pacjent otrzymuje pokwitowanie określające między innymi spis i cechy pozostawionych do przechowania rzeczy wartościowych. Depozyt jest wydawany pacjentowi w czasie zależnym od jego woli, ale najpóźniej w dniu wypisu.
W sytuacjach wyjątkowych pacjent może przekazać do depozytu przedmioty wartościowe podczas pobytu na oddziale, np. przed zabiegiem operacyjnym, badaniem odbywającym się poza oddziałem.
Szpital nie odpowiada za przedmioty wartościowe i pieniądze zatrzymane przez chorego.
Bezpośrednio po przyjęciu do oddziału należy powiadomić lekarza o posiadanych przez siebie lekach, stosowanie ich musi być uzgodnione z lekarzem leczącym.