Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Kontakt:

OAiIT I pietro:
Gabinet lekarski: 89 53 86 243, 225
Punkt pielęgniarski: 89 53 86 295, 256

OAiIT niski parter:
Punkt pielęgniarski: 89 53 86 329
Gabinet lekarski: 89 53 86 279

Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT) mieści się na 1 piętrze budynku głównego Szpitala i na niskim parterze (obok SOR). Dwukondygnacyjny oddział liczący 15 w pełni i nowocześnie wyposażonych stanowisk jest największym i najnowocześniejszym oddziałem referencyjnym tego typu w regionie.

Informacje na temat chorego pacjenta można uzyskać u lekarza prowadzącego w godz. 14.00 – 16.00.Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT) liczący 15 w pełni i nowocześnie wyposażonych stanowisk jest największym i najnowocześniejszym oddziałem referencyjnym tego typu w regionie.

 

 

W Oddziale Intensywnej Terapii (OIT) leczeni są najciężej chorzy pacjenci w stanach bezpośredniego zagrożenia życia w przebiegu urazów, ciężkich zakażeń, ciężkich schorzeń systemowych oraz wielonarządowych, wymagających podtrzymywania funkcji życiowych metodami przyrządowymi i intensywną farmakoterapią oraz ciągłego monitorowania. Najwyższej jakości, nowoczesny sprzęt medyczny, dobrze wykształcona kadra oraz postępowanie według międzynarodowych standardów umożliwia zapewnienie chorym terapii na najwyższym poziomie.

Oddział posiada akredytacje Ministerstwa Zdrowia, włączony jest do ogólnopolskiego systemu wymiany danych oraz w trakcie rejestracji w Europejskim Rejestrze Oddziałów Intensywnej Terapii (ERIC) pod auspicjami Eurpejskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii (ESICM) w Brukseli.

Wyposażenie

 

 

10 stanowisk intensywnej terapii wyposażonych jest w zintegrowany system monitorujący oraz pełne wyposażenie transportowe, umożliwiające wykorzystanie możliwości diagnostyczno-terapeutycznych szpitala: tomografii komputerowej (CT), rezonansu magnetycznego (MRI), radiodiagnostyki z naczyniowymi badaniami kontrastowymi włącznie, metod radioizotopowych (skanning perfuzyjny), dializy wątrobowej MARS, etc.

 

 

Programy realizowane na oddziale

 

 

Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii bierze czynny udział w programie rejestracji i wymiany informacji w ramach programu leczenia ciężkiej sepsy w Polsce (www.sepsa.pl), realizuje program leczenia preparatem rekombinowanego aktywowanego białka C w najcięższych zakażeniach, rekombinowanym czynnikiem VII w ciężkich zaburzeniach krzepnięcia oraz zapewnia pełną kompatybilność terapii zgodnie z międzynarodowymi standardami postępowania. 

Pielęgniarka koordynująca w Oddziale OIT na odcinku sali wybudzeń i w części anestezjologicznej

mgr Agnieszka Mączka

Lekarze:

lek. med. Ewa Gawlikowska, z-ca ordynatora dr n. med. Radosław Goraj
dr n. med. Romuald Fidrych dr n. med Bułat Tuyakov
lek. med. Zdzisław Dudko lek. med. Iwona Podlińska
lek. med. Grażyna Walento- Michalska lek. med. Sebastian Sobiech
lek. med. Artur Korecki lek. med. Magdalena Czajkowska
lek. med. Maja Freytag lek. med. Janusz Liszka
lek. med. Rafał Skoczylas  
Top