Domyślne zdjęcie

Zasady postępowania z pacjentami kardiologicznymi i po transplantacjach z wirusem COVID-19

W związku z zagrożeniem zachorowania wywołanego wirusem COVID-91 zamieszczamy zasady postępowania z pacjentami u których potwierdzono infekcję wirusem COVID-19 oraz współistnienie zawału serca z uniesieniem odcinka ST, a także zalecenia związane z zagrożeniem koronawirusem dla pacjentów po transplantacjach narządowych.

Ważny komunikat – całkowity zakaz odwiedzin

W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym z dniem 13 marca 2020 r. dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie wprowadza całkowity zakaz odwiedzin pacjentów w oddziałach szpitalnych.

Domyślne zdjęcie

Ważna prośba do pacjentów z objawami infekcji

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie w związku z zagrożeniem zachorowania na grypę uprzejmie prosi osoby z ustalonym terminem przyjęcia do szpitala, by w razie stwierdzenia u siebie objawów infekcji (np. gorączka, kaszel), nie przychodzili do Izby Przyjęć, ale telefonicznie skontaktowali się z właściwym oddziałem w celu zmiany terminu zabiegu.

Kwiaty i słodycze z okazji Dnia Kobiet dla pacjentek Oddziału Ginekologii Onkologicznej

Tulipany wręczał oczywiście mężczyzna – tego zaszczytu dostąpił dr Krzysztof Lejmanowicz, a słodycze rozdawały Malgorzata Drężek-Skrzeszewska, położna oddziałowa i psycholog kliniczny Joanna Roszak.

Pierwsze w Polsce takie porody odbyły się w Szpitalu Wojewódzkim

Lekarze i położne z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego brali udział w serii operacji przeprowadzonych przez specjalistów z Francji, którzy przeprowadzali zabiegi cięcia cesarskiego metodą FAUCS, nazywaną „porodem brzusznym”, która omijając jamę otrzewnową jest mniej bolesna dla rodzącej, pozwala jej szybciej wrócić do sprawności, eliminuje ryzyko niepłodności, a dzięki zastosowaniu niektórych elementów porodu naturalnego zmniejsza ryzyko późniejszych schorzeń u noworodka.

image_pdf