Początek szczepień pracowników Szpitala Wojewódzkiego przeciw COVID-19

W środę 30 grudnia rozpoczęły się szczepienia pracowników Szpitala Wojewódzkiego przeciw COVID-19. Pierwszego dnia szczepionkę przyjęło 150 osób.

Domyślne zdjęcie

Uwaga, zmiana terminu zgłaszania się na szczepienie przeciwko COVID-19

Podmioty lecznicze, apteki chęć zaszczepienia przeciwko COVID-19 w naszej jednostce mogą zgłaszać w nieprzekraczalnym terminie do 14.01.2021 r. do godziny 10.00.

Puls Szpitala 68

W tym numerze min.: Szpital pozytywnie przeszedł weryfikację i otrzymał certyfikat „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – ciekawy wywiad o istotnej roli żywienia w procesie leczenia pacjentów; Neurologia w nowej siedzibie; Wielonarządowe Centrum Chorób Naczyń – innowacyjne rozwiązania Pobierz

Solidarnie dla transplantacji – www.zgodanazycie.pl

W ramach Narodowego Programu rozwoju medycyny transplantacyjnej, realizowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia na lata 2011-2020 Fabryka Komunikacji Społecznej realizuje kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem “Solidarnie dla transplantacji”

Pierwszy przeszczep rogówki na Warmii i Mazurach w Szpitalu Wojewódzkim

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie dołączył do grona ośrodków, w których są wykonywane operacje przeszczepu rogówki. To bardzo istotny dla pacjentów zabieg, który ma na celu poprawę przejrzystości rogówki, a tym samym poprawę ostrości widzenia.

„Nie (i)graj z lekami – w grę wchodzi Twoje zdrowie!” – program edukacyjny Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczący polipragmazji

W październiku 2020 r. Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) w ramach trwającej kampanii edukacyjnej „Świadomy pacjent – skuteczna terapia” powrócił do rozpowszechniania rozpoczętych przed pandemią działań informacyjnych na temat polipragmazji (wielolekowości).

Szpital Wojewódzki z nagrodą Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W konkursie Żagle Warmii i Mazur 2020 szpital został laureatem w kategorii Najlepsza Usługa za Francuskie Cesarskie Cięcie z dostępu zewnątrzoponowego metodą French AmbUlatory Caesarean Section (FAUCS) – nowatorską metodę porodu zastosowaną po raz pierwszy w Polsce.

Domyślne zdjęcie

Szpital Wojewódzki z certyfikatem Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie pozytywnie przeszedł weryfikację i otrzymuje certyfikat “Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie”.

Powróciły zabiegi usuwania zaćmy i inne operacje okulistyczne w Szpitalu Wojewódzkim

Oddział Kliniczny Okulistyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie ponownie operuje pacjentów w pełnym zakresie. Dzięki temu oczekiwanie na usunięcie zaćmy nie przekracza dwóch miesięcy, a zabiegi witrektomii są wykonywane na bieżąco.

image_pdf