Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 356
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Po raz kolejny pracownicy Szpitala uczestniczyli w szkoleniu „Jak postępować z osobą niewidomą i słabowidzącą?”

W dniu 20.10.2022 r. przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski po raz drugi w tym roku przeprowadzili wśród personelu szpitala szkolenie w zakresie postępowania z osobami niewidomymi i słabowidzącymi.

Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pracowników, bo uczestniczyły w nim 34 osoby m.in. z oddziałów szpitalnych, punktów informacyjnych i rejestracji.

W trakcie szkolenia prowadzący, tj. Pani Dorota Osiecka oraz Pan Kamil Tołwiński, przedstawili swoje historie i doświadczenia życiowe związane z posiadanymi problemami ze wzrokiem, zaprezentowali sprzęt i pomoce ułatwiające funkcjonowanie osób niewidomych i słabowidzących, przedstawili filmy instruktażowe dotyczące funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących oraz wskazali, jak należy dostosować placówkę szpitalną, by osoby niewidome i słabowidzące mogły lepiej w niej funkcjonować. Umożliwili również pracownikom szpitala wczucie się w rolę osoby niewidomej poprzez założenie opaski na oczy i możliwość skorzystania np. z laski podczas przemieszania się po sali szkoleniowej, czy z czujnika poziomu płynu umieszczonego w kubku podczas nalewania wody.

Bardzo dziękujemy prowadzącym i personelowi szpitala za uczestnictwo w szkoleniu.

 

 

 

Top