Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Nowoczesny sprzęt dla pacjentów onkologicznych od Michelin

Wyposażenie Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej Szpitala Wojewódzkiego wzbogaciło się o dwa zestawy ze specjalistycznymi czepkami, które chłodzą skórę głowy, zapobiegając utracie włosów w trakcie chemioterapii.

Sprzęt wartości 65 tys. euro dyrektor Irenie Kierzkowskiej w imieniu Fundacji Korporacyjnej Michelin wręczył prezes Michelin Polska Juan Antonio Alvarez-Ossorio.

 

- To piękny dar, który pomoże w leczeniu naszych pacjentek – powiedziała Irena Kierzkowska. Za wsparcie podziękował również wicemarszałek województwa Miron Sycz.

 

- Cieszymy się, że możemy pomóc – odpowiedział Juan Antonio Alvarez-Ossorio.

 

Zestawy ze specjalistycznymi czepkami chłodzą skórę głowy, zwężając naczynia krwionośne. Dzięki temu wprowadzane do organizmu chemioterapeutyki nie docierają do mieszków włosowych, co zabezpiecza pacjenta przed utratą włosów. System składa się z urządzenia pompującego płyn chłodniczy oraz połączonego z nim czepka, który zakładany jest na głowę pacjenta na 30 minut przed rozpoczęciem podawania leków i zdejmowany ok. 1.5 godz. po jego zakończeniu. Urządzenie schładza płyn wewnątrz czepka do temperatury - 4 st. C.

 

Dr Magdalena Sikorska i psycholog kliniczny Joanna Roszak-Załoga z Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej odpowiadały na pytania licznie przybyłych dziennikarzy.

 

- Jak ważna jest jakość życia pacjentów onkologicznych nie musimy nikogo przekonywać, a utrata włosów jest jedną z najbardziej dotkliwych kwestii dla ich psychiki. Znaczna część naszych pacjentek w trakcie terapii traci włosy, więc metoda, która pozwala na zmniejszenie ryzyka ich utraty ma dla nich niebagatelne znaczenie i pozwala znacznie lepiej znosić chemioterapię – podkreślają specjaliści.

 

Top