Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Otwarcie nowej pracowni rezonansu magnetycznego

Halina Ciunel, wiceprzewodnicząca Rady Społeczne Szpitala Wojewódzkiego, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Marcin Kuchciński, Andrzej Zakrzewski, dyrektor olsztyńskiego oddziału NFZ i dyrektor Irena Kierzkowska przecięli wstęgę symbolicznie otwierając pracownię.

Uroczystość odbyła się 7 kwietnia br.

Nowo zainstalowany aparat w WSS jest nową generacja urządzeń MR, które poza polem magnetycznym 3T są wyposażone w nowe cewki do wykonywania badań, jak i nowe oprogramowanie wykorzystujące modele sztucznej inteligencji do planowania, wykonywania jak i opracowywania badań.

- Rezonans magnetyczny najnowszej generacji jest obsługiwany przez znakomitych specjalistów z doktorem Grzegorzem Wasilewskim, kierownikiem Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej na czele – powiedziała Irena Kierzkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. - Zakup drugiego aparatu to kolejny zrealizowany etap planu rozwoju Szpitala Wojewódzkiego, którego efektem jest wsparcie Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Drugi aparat nie tylko zwiększa dostępność dla pacjentów spoza szpitala, ale też pozwala zindywidualizować wskazania do konkretnego badania. Takie są kierunki rozwoju medycyny i trendy w rozwoju diagnostyki obrazowej. To ważny moment dla naszego szpitala, który skupia tzw. pacjentów naczyniowych, leczonych w wielu oddziałach. Z nowego aparatu skorzysta więc praktycznie cały szpital.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin pogratulował pani dyrektor nowej pracowni. – W ten sposób podnosimy standard leczenia mieszkańców regionu i odwiedzających go gości - powiedział.

W drugiej części uroczystości, która przeniosła się do Sali konferencyjnej nr 3 dr Grzegorz Wasilewski przedstawił prezentację „Radiologia wczoraj i dziś, wykorzystanie nowych technik w diagnostyce i leczeniu”. Następnie  mgr inż. Marek Witulski, ekspert ds. specjalistycznego sprzętu medycznego opowiedział o innowacyjnych technologiach w badaniach MR na przykładzie aparatu zainstalowanego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

 

 

 

Top