Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Przywracamy możliwość obecności Taty przy porodzie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie uprzejmie informuje o przywróceniu możliwości obecności Taty przy porodzie. Oto informacja na ten temat prof. Tomasza Waśniewskiego, ordynatora Oddziału Klinicznego Ginekologiczno-Położniczego

Drodzy Przyszli Rodzice!

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy poinformować Państwa, że po szczegółowej analizie sytuacji epidemiologicznej, przywracamy możliwość obecności Taty przy porodzie!

Klinika spełnia kryteria do bezpiecznego porodu z osobą towarzyszącą, jednak Tata dziecka będzie musiał spełniać zalecenia podane w rozporządzeniu Rady Ministrów i stanowisku Konsultantów Krajowych w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii, oraz Neonatologii:

•    możliwość obecności osoby towarzyszącej dotyczy porodu fizjologicznego i obejmuje I-okres porodu, poród, oraz 2 godziny po porodzie, w warunkach Traktu Porodowego

•    wymagane są od Taty środki ochrony osobistej w postaci maseczki, rękawiczek i fartucha flizelinowego

•    mile widziany, ale nieobowiązkowy, jest test antygenowy lub PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2

•    ostateczną decyzję o możliwości odbycia porodu w towarzystwie bliskiej osoby podejmuje personel Traktu Porodowego i jest ona uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w Klinice.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia.

 

Top