Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Szpital Wojewódzki z certyfikatem Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie pozytywnie przeszedł weryfikację i otrzymuje certyfikat "Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego - Leczenie przez żywienie".

- W imieniu Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN) oraz partnerów programu chciałbym poinformować, że Państwa szpital pozytywnie przeszedł weryfikację i otrzymuje certyfikat „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego - Leczenie przez żywienie". Serdecznie gratulujemy! – powiadomił Kacper Zarembski, koordynator programu "Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego - Leczenie przez żywienie".

Gratulacje dr Krystynie Urbanowicz, kierownikowi Ośrodkowi Żywienia Klinicznego i Barbarze Lachowicz, koordynatorce pielęgniarek podziękowanie i gratulacje za zaangażowanie złożyła Irena Kierzkowska, dyrektor WSS w Olsztynie i Hanna Taraszkiewicz, pełnomocnik dyrektora ds. jakości i z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa.

Jak w imieniu rady ekspertów informuje prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk, prezes Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Certyfikat „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie” potwierdza, przestrzeganie przez placówkę najwyższych standardów w zakresie leczenia żywieniowego oraz możliwość zapewnienia każdemu pacjentowi z ryzykiem żywieniowym odpowiedniej opieki. - W pełni doceniamy, iż Państwa szpital dokonuje rzetelnej i regularnej oceny stanu odżywienia pacjenta oraz udostępnia leczenie żywieniowe dla pacjentów ze wskazaniami – czytamy w liście gratulacyjnym przesłanym do dyrektor Ireny Kierzkowskiej. - Gratulujemy Państwu zaangażowania i trudu włożonego w prowadzenie żywienia klinicznego i mamy nadzieję, że Państwa szpital będzie nieustannym wzorem wśród praktyk leczenia żywieniowego.

Ze względu na wciąż trwającą pandemię COVID-19 uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się w wersji on-line, transmitowanej ze studia w Warszawie. Spotkanie odbędzie się 21 października 2020 r.

 

Top