Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

List Marszałka województwa z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Szanowni Państwo, Pracownicy Służby Zdrowia. Nastał szczególny czas, który wystawia nas wszystkich na próbę. Jednak globalnie szerząca się choroba przypomina nam dobitnie, do kogo w nagłej potrzebie zwracamy się o pomoc – do Państwa: do Lekarek i Lekarzy, Pielęgniarek i Pielęgniarzy, do Ratowników Medycznych, do wszystkich Pracowników Służby Zdrowia.

Obchodzony od 70 lat Światowy Dzień Zdrowia jest w tym trudnym roku dniem szczególnym.  Dniem hołdu dla Państwa ofiarności, odwagi, wiedzy i umiejętności, jakimi na co dzień służycie społeczeństwu. W chwili próby z narażeniem życia własnego i bliskich walczycie Państwo o życie i zdrowie pacjentów. Ranga wartości i autorytetów nabrała wyjątkowego znaczenia.
Zapewniam Państwa, że samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, sprawujący pieczę nad wojewódzkimi placówkami opieki zdrowotnej, wspiera Państwa we wszystkich działaniach. Jesteśmy w stałym kontakcie, reagujemy na bieżące zapotrzebowania. Pracujemy ze służbami odpowiedzialnymi za politykę zdrowotną i służbę zdrowia w kraju. Możecie być Państwo pewni, że jesteśmy z Wami. Bijemy Wam brawo nie tylko dziś o godz. 13. Oklaskujemy Wasz trud każdego dnia.
Z wyrazami hołdu i życzeniami zdrowia
W imieniu mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla
Marszalek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Gustaw Marek Brzezin
Olsztyn, 7 kwietnia 2020 r.


Top