Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Pieniądze z licytacji medali siatkarzy dla Szpitala Wojewódzkiego

Na konto Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego trafi 1500 zł uzyskanych z licytacji replik trofeów męskiej reprezentacji, które podarował Paweł Papke, były reprezentant Polski w siatkówce, a obecnie dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej i poseł na Sejm RP.

Uczestnicy aukcji na platformie „Allegro Charytatywni”, która zakończyła się 30 września,  licytowali repliki dwóch złotych medali: z mistrzostw świata z 2014 roku w siatkówce mężczyzn, które odbyły się w Polsce oraz mistrzostw świata z 2018 roku, które odbyły się we Włoszech i Bułgarii. Do zestawu dołączono oprawione zdjęcie z Mistrzostw Świata 2014 roku.

Jak informuje Sylwia Kurt, dyrektor biura poselskiego Pawła Papke, zestaw wylicytowała mieszkanka Rzeszowa, która wpłaciła 1500 zł.

Za uzyskane z licytacji pieniądze zostanie zakupione wyposażenie dla Oddziału Kardiologicznego. – Będą to słuchawki lekarskie (stetoskopy) i aparaty do mierzenia ciśnienia – mówi dr Jerzy Górny, ordynator kardiologii. - Paweł Papke był pacjentem naszego oddziału. Jesteśmy mu wdzięczni za tę inicjatywę. Sprzęt, który kupimy posłuży kolejnym osobom, korzystającym z naszej opieki.

Top