Puls Szpitala 72

W tym numerze m.in.: Tylko regularna mammografia wykryje raka w możliwie najwcześniejszym stadium, Unikalna terapia zastosowana przez chirurgów onkologicznych, Szpital Wojewódzki w Olsztynie z nowymi e-usługami

Zapraszamy pacjentów do udziału w badaniu nt. jakości opieki

Zapraszamy Pacjentów do udziału w badaniu ankietowym dotyczącym jakości opieki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

Domyślne zdjęcie

Rygorystyczne ograniczenie odwiedzin pacjentów WSS w Olsztynie

W związku z istotnym pogorszeniem sytuacji epidemicznej szpitala w zakresie nowych przypadków COVID-19 od dnia 22-10-2021 do odwołania wprowadza się ponownie rygorystyczne ograniczenie odwiedzin.

Medal dla Szpitala Wojewódzkiego za opiekę poporodową

WSS w Olsztynie znalazł się w rankingu „Maluchy na brzuchy” za wysoki wskaźnik wsparcia dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury (dane z ankiet Fundacji Rodzić po Ludzku z lat 2019-2021 zebrane w sierpniu 2021 r.).

Domyślne zdjęcie

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim

Zapraszamy osoby zatrudnione w podmiotach medycznych, a także pacjentów onkologicznych oraz z upośledzoną odpornością po przeszczepieniach narządów.

Puls Szpitala 71

W tym numerze m.in.: Pracownia Neurofizjologii w Oddziale neurologicznym z nowym wyposażeniem, Patomorfolodzy z naszego szpitala dotrzymują kroku współczesnym standardom, Nowatorski zabieg w Pracowni Hemodynamiki

Unikalna terapia zastosowana przez chirurgów onkologicznych

Oddział Chirurgii Onkologicznej w ścisłej współpracy z Zakładem Radiologii i Diagnostyki Obrazowej rozpoczął unikalną terapię nieresekcyjnych przerzutów nowotworów litych do wątroby.

Akcja – Edukacja – Defibrylacja

Ruszyła kolejna edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak co roku mieszkańcy Olsztyna mogą głosować na projekty, których realizacja zależy od liczby oddanych głosów.

Szpital Wojewódzki doceniony za skuteczne radzenie sobie podczas pandemii

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie został wyróżniony w prestiżowym konkursie “Sternik. Cała Naprzód” Banku Gospodarstwa Krajowego. Statuetkę i tytuł “Sternik 2020” odebrała dyrektor Irena Kierzkowska podczas uroczystej gali, która odbyła się 3 września w hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

Pionierskie badania wpływu szczepionek przeciwko COVID-19 na przebieg ciąży

Lekarze Oddziału Klinicznego Ginekologiczno-Położniczego pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych na świecie udowodnili przezłożyskową transmisję przeciwciał przeciwko antygenowi S wirusa SARS-CoV-2. Tym samym potwierdzili możliwość uodpornienia dzieci pacjentek zaszczepionych w ciąży.

image_pdf