Otwarcie Elektrofizjologii

W czwartek (16 kwietnia 2015 r.) uroczyście otworzyliśmy nową
Pracownię Elektrofizjologii i Elektroterapii.
Koszt utworzenia pracowni wyniósł 1 484 566,78 zł.

W regionie Warmii i Mazur funkcjonują tylko dwa ośrodki leczenia zabiegowego zaburzeń rytmu serca. Liczba pacjentów kwalifikowanych do zabiegów ablacji (zabiegowe usuwanie substratu arytmii) nie zmienia się od kilku lat i wynosi niewiele, ponad 200 procedur rocznie. Jak wynika z danych z innych województw liczba podobnych zabiegów w przeliczeniu na 1 milion mieszkańców jest dwu, a nawet trzykrotnie wyższa. W naszej ocenie przyczyną tego stanu jest niewielka wiedza lekarzy kierujących chorych do ośrodków elektrofizjologicznych oraz niewielka wiedza pacjentów o możliwości leczenia zabiegowego zaburzeń rytmu serca.

Tu zostanie nasze serce

W niedzielę 22 marca 2015 r. w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie urodziła się córka Diany i Olega Lichaczowów, uchodźców z ogarniętego walkami Donbasu na Ukrainie. Rodzice cieszą się, że dziewczynka mogła przyjść na świat z dala od wojny.

W pomoc świeżo upieczonym rodzicom włączył się personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Organizatorem zbiórki pieniędzy był dr n. med. Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Ginekologii Onkologicznej WSS w Olsztynie.

image_pdf