Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

FESTIWAL 12 GODZIN SERCE MAZUR - wsparcie dla polskiej transplantologii

W sobotę 2 lipca 2022 r. w godz. 16.00-22.00 w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie podczas trzeciej już edycji Festiwalu „12 Godzin Serce Mazur” wystąpią Cleo, Margaret i HLA4. Wyjątkowa, cykliczna impreza wspiera polską transplantologię oraz kardiochirurgię Fundacji Dla Transplantacji – Zostaw Serce na Ziemi.

Festiwal wspiera zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na sprowadzenie do Polski specjalistycznego sprzętu THE OCS HEART, który pozwala zwiększyć czas potrzebny do transportu serca dawcy do przeszczepu z 4 do 12 godzin. Obecnie jest to jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu „wciąż bijącego" serca. Fundacja walczy o przyszłość Transplantacji Serca w naszym kraju. „Chcemy przenieść nas z „epoki lodowcowej” (transport serca odbywa się w lodzie) do czasów współczesnych!”- komentuje inicjator akcji dr. n. med. Zygmunt Kaliciński.

 

Obecnie takiego sprzętu w Polsce nie ma. KUP bilet-cegiełkę, wspomóż zbiórkę „FUNDACJI DLA TRANSPLANTACJI”!

 

Wystąpią:

 

HLA4, zespół z misją, którego założycielem grupy jest dr n. med. Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg, transplantolog i perkusista w zespole.

 

CLEO - gwiazda wieczoru

 

MARGARET - gwiazda wieczoru

 

Gościnnie wystąpią: Mirosław Henryk Kalisiewicz, KLAUDIA, OXANA.

 

Głównymi Partnerami są: Burmistrz Miasta Mrągowo, Festiwalowe Mrągowo oraz Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 zrzeszające miasta i powiaty stanowiące mikroregion w obrębie Obszaru Funkcjonalnego Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

 

Partnerem merytorycznym jest Poltransplant.

 

Patronat medialny: Gazeta Olsztyńska, Kurier Mrągowski

 

Współorganizatorem festiwalu są: „Musicart Group”, „Fundacja Dla Transplantologii- Zostaw Serce na Ziemi” oraz „ROOTS”.

 

Więcej o Fundacji dla Transplantacji: https://dlatransplantacji.pl/

 

„FESTIWAL 12 GODZIN SERCE MAZUR”- BILETY

 

Termin: 02.07.2022 godz.16.00-22.00 (otwarcie bramek godz. 15.00)

 

na ebilet.pl lub bilety dostępne na: https://dlatransplantacji.pl/festiwal12godzin

 

Miejsce: Mrągowo Amfiteatr (Jaszczurcza Góra 10)

 

Kupując bilet wspierasz polską transplantologię oraz kardiochirurgię!

 

#12GodzinDlaŻycia to wyjątkowa inicjatywa społeczna, której celem jest zbiórka pieniędzy na aparaturę The OCS Heart TransMedics – obecnie jedyny sprzęt na świecie umożliwiający transport bijącego serca dawcy w fizjologicznych warunkach.

 

Jak możesz pomóc w nagłośnieniu akcji?

 

Wesprzyj nas dowolną kwotą na siepomga.pl. Następnie sfotografuj siebie z kartką z napisem #12GodzinDlaŻycia i udostępnij zdjęcie we własnych mediach społecznościowych.

 

Pamiętaj o:

 

oznaczeniu Fundacji na Instagramie, Facebooku oraz LinkedIn: @FundacjaDlaTransplantacji oraz o hasztagach: #FundacjaDlaTransplantacji#12godzinDlaŻycia

 

Przeczytaj również o akcji #ZostawSerceNaZiemi.

 

Top