Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Zmarł dr Władysław Opacki, były długoletni zastępca ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Wojewódzkim

Znakomity ginekolog i położnik zmarł 15 października. – To dla nas bardzo smutna wiadomość – mówi dr Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

– Od początku istnienia naszego oddziału dr Opacki pełnił funkcję zastępcy ordynatora. Był jednym z twórców nowoczesnego położnictwa na Warmii i Mazurach. W minionych latach był także prezesem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Pełnił także funkcję konsultanta wojewódzkiego. Do emerytury, na którą przeszedł kilka lat temu, pracował w naszym Szpitalu - dodał dr Waśniewski. 

W czwartek 18 października pamięć dr. Opackiego uczczono minutą ciszy podczas spotkania dyrekcji Szpitala z ordynatorami oddziałów i kierownikami komórek organizacyjnych.

Jak informuje rodzina dr. Władysława Opackiego, uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 19 października 2018 r. o godz. 12.45 w kaplicy przy ul. Mariańskiej, skąd o godz. 13.15 nastąpi wyprowadzenie na mszę św. żałobną do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika, a następnie na cmentarz komunalny przy ul. Poprzecznej. 

Dr Władysław Opacki
Top