Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Zapraszamy na warsztaty dla przyszłych rodziców w Szpitalu Wojewódzkim

W dniach 21-22 maja w Sali audytoryjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie pod hasłem „Dobry poród” odbędą się spotkania dla przyszłych rodziców, na których będą mogli się dowiedzieć, w jaki sposób godnie powitać nowego członka rodziny.

Spotkania będą realizowane w ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Małżeństwo-dobre relacje-silna rodzina”.
Pierwszego dnia położne z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w formie wykładów zapoznają uczestników z takimi zagadnieniami jak plan porodu, rola położnej rodzinnej w edukacji przedporodowej, znaczenie pierwszego kontaktu matki z dzieckiem, a także jak rozpocząć karmienie naturalne, aby było radością dla matki i dziecka.
Następnego dnia podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się o technikach łagodzenia bólu porodowego oraz o znaczeniu porodu fizjologicznego dla matki i dziecka.

Program spotkań „Dobry poród”


21.05.2019 r. godz. 10.00 – 13.00
1. „Plan porodu – poznaję moje potrzeby i prawa” - mgr Sylwia Kowalska, mgr Jowita Dubel – Mikulska
2. „Rola położnej rodzinnej w edukacji przedporodowej" -
mgr Beata Binek
3. „Znaczenie pierwszego kontaktu matka – dziecka dla rozwoju więzi oraz powodzenia w karmieniu naturalnym” - mgr Alina Moszczyńska, mgr Agnieszka Terska.
4. „Jak rozpocząć karmienie naturalne, aby było radością dla matki i dziecka” - mgr Agnieszka Terska, mgr Alina Moszczyńska

22.05.2019 r. godz. 10.00 - 13.00 warsztaty
1. „Techniki łagodzenia bólu porodowego” mgr Jowita Dubel – Mikulska, mgr Agnieszka Terska
2. „Pozycje wertykalne w porodzie – znaczenie porodu fizjologicznego dla matki i dziecka” mgr Jowita Dubel – Mikulska, mgr Sylwia Kowalska

Serdecznie zapraszamy!
Przy wykonaniu grafiki wykorzystano rysunek Aurory Gritti.

Top