Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny wysoko w ogólnopolskim rankingu

Szpital odniósł ogromny sukces w najnowszej edycji rankingu Bezpieczny Szpital Przyszłości Ranking Szpitali przygotowywanego przez Idea Trade i Centrum Monitorowania Jakości.

W Rankingu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych – Top 100, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie zajął 16 miejsce w skali kraju, co oznacza awans o 23 miejsca w porównaniu z ubiegłym rokiem. Szpital okazał się też najlepszy w województwie warmińsko-mazurskim.

Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się 14 grudnia w Warszawie z udziałem wiceministra zdrowia Marka Tombarkiewicza i Haliny Kutaj-Wąsikowskiej, dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.  

 - To ogromny sukces, który nie byłby możliwy bez zaangażowania wszystkich pracowników Szpitala. Pokazaliśmy, że nie ustajemy w dążeniu do poprawy jakości i bezpieczeństwa pacjentów - mówi Irena Kierzkowska, dyrektor WSS w Olsztynie.-  Inwestycje w nowoczesny sprzęt i infrastrukturę idą w parze z poprawą bezpieczeństwa procedur i dbałością o pacjenta od poziomu rejestracji do wyjścia ze szpitala. 

Dlatego składam serdeczne podziękowania wszystkim zatrudnionym w naszym Szpitalu pracownikom, kadrze medycznej i niemedycznej gratulując jednocześnie odniesionego sukcesu. 

Mam też nadzieję, że to nie koniec naszych osiągnięć na tym polu. Jestem pewna, że dzięki codziennej sumiennej pracy będziemy w stanie sukcesywnie podnosić poziom usług dla dobra naszych pacjentów. 

Top