Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie gościł seniorów

Na warsztatach „Jakość życia pod kontrolą Seniora, czyli aktywnie i pozytywnie mimo upływu lat”, które miały miejsce 12 maja, gościliśmy wyjątkowych uczestników.

W projekt zaangażowali się pracownicy Oddziału Rehabilitacyjnego i Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej. Przybyłych powitała dr Agnieszka Osowska ordynator Oddziału. Następnie głos zabrał psycholog dr Piotr Markiewicz prowadząc wykład „Proces starzenia – plusy i minusy”. A przygotowane zadania aktywizujące funkcje poznawcze i trening umysłu wzbudziły ogromny entuzjazm słuchaczy.

Na kolejny etap warsztatów zaprosiła terapeutka zajęciowa Barbara Wencek, która zaproponowała seniorom arteterapię, czyli leczenie sztuką. Uczestnicy wykonali prace techniką decoupage. Drewniane tacki oraz pudełka zostały ozdobione fantazyjnymi wzorami zmieniając się w dzieła sztuki.

Miało być aktywnie i było. Fizjoterapeutka Agnieszka Adamowicz, nie pozwoliła seniorom na bezczynność. Poprowadziła warsztaty ruchowe, dzięki którym uczestnicy dowiedzieli się jak utrzymać sprawność będąc osobą w starszym wieku.

Po zakończonych warsztatach wszyscy uczestnicy w pozytywnym nastawieniu pożegnali szpital, dopytując się kiedy odbędzie się następne spotkanie. 

W ramach projektu „Jakość życia pod kontrolą Seniora, czyli aktywnie i pozytywnie mimo upływu lat” Oddział Rehabilitacyjny i Oddział Rehabilitacji Neurologicznej zakupił drążki drgające, taśmy rehabilitacyjne, trener równowagi oraz aero-step. Szpital otrzymał dotację z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego.

Top