Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Umowa na nowy mammograf podpisana

Dyrektor Irena Kierzkowska podpisała w Ministerstwie Zdrowia umowę na dofinansowanie zakupu nowoczesnego mammografu.

 

Pani dyrektor podpisała umowę w Ministerstwie Zdrowia 27 sierpnia. W imieniu ministerstwa podpis złożył podsekretarz stanu Sławomir Gadomski. W sumie tego dnia 20 ośrodków medycznych  podpisało 29 umów na zakup sprzętu.

Cyfrowy sprzęt jeszcze w tym roku trafi do Pracowni Mammografii Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia umowę podpisano w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, na realizację zadania  „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy”.

Ministerstwo Zdrowia inwestuje w sprzęt do diagnostyki raka piersi i w 2019 roku zaplanowało zakup i wymianę wyeksploatowanych mammografów analogowych, kładąc nacisk na zwiększenie liczby systemów cyfrowych.

„Chcemy zapewnić pacjentkom jak najwyższe standardy badań. A wiemy, że najkorzystniejszym kierunkiem jest dążenie do realizacji badań skryningowych właśnie w systemie cyfrowym. Ten system jako jedyny minimalizuje zagrożenie wynikające z promieniowania jonizującego, dlatego chcemy, by tak bezpieczne mammografy pojawiły się w jak największej liczbie szpitali.” – mówił wiceminister Sławomir Gadomski.

Top