Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Szpital Wojewódzki na Targach Medycyny i Kosmetologii

W Centrum Wystawienniczym „Baltic-Expo" w Kaliningradzie w dniach 7-9 września na stoisku przygotowanym przez Urząd Marszałkowski swoją ofertę zaprezentowały także inne szpitale z regionu oraz obiekty hotelowe, z których korzystają mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego.

Celem udziału Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie w Targach Medycyny i Kosmetologii w Kaliningradzie była prezentacja regionu warmińsko –mazurskiego w ramach współpracy transgranicznej w dziedzinie polityki zdrowotnej. Jest to element wieloletniej współpracy naszego  województwa z obwodem kaliningradzkim.

Coraz więcej mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego korzysta, bądź zamierza skorzystać z usług polskiej opieki zdrowotnej na warunkach komercyjnych, a liczba osób zgłaszających się do naszych Szpitali z każdym rokiem wzrasta. Dlatego tak ważnym jest, aby informacje o możliwościach i warunkach leczenia, osoby zainteresowane mogły uzyskać również z tzw. „pierwszej ręki”. Ta forma prezentacji naszego Szpitala pozwala na zacieśnianie stosunków partnerskich pomiędzy rożnymi środowiskami medycznymi obu regionów i wymianę doświadczeń z zakresu ochrony zdrowia.

Na stoisku przygotowanym przez przedstawicieli województwa warmińsko mazurskiego prezentowana była oferta wszystkich szpitali z naszego regionu, ale również propozycje obiektów hotelarskich z Warmii i Mazur świadczących usługi Spa&Wellness dla mieszkańców obwodu kaliningradzkiego, którzy korzystają z wypoczynku na terenie naszego województwa.

 

W promowaniu usług wzięli udział przedstawiciele Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego województwa warmińsko-mazurskiego: dyrektor Ryszard Wasiński, Sylwia Cieśluk, kierownik Biura Polityki Zdrowotnej, Kazimierz Zduniuk – główny specjalista Departamentu Turystyki, Krystyna Klucewicz przedstawiciel Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce oraz Barbara Szymczuk (Sekcja Sprzedaży) przedstawiciel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. 

Top