Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Szpital Wojewódzki na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy dzieci i młodzieży

19 drużyn złożonych z uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w IV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ARS MED., które odbyły się 20 maja w ramach Rotariańskiej Majówki Lotniczej na lotnisku Dajtki.

Organizatorzy przygotowali 10 stacji, na których uczestnicy musieli zmagać się z najróżniejszymi zdarzeniami. - Uczestnicy naszych mistrzostw sami podnoszą sobie poprzeczkę z roku na rok wykazując wyższe umiejętności – wyjaśniała dużą skalę trudności poszczególnych zadań Anna Borejszo z Ars Med., organizator zawodów. – Uczą się na swoich błędach. Bardzo nas to cieszy, ale także zmusza nas do stawiania coraz wyższych wymagań.

Aktywny udział w mistrzostwach brał udział Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie. Pielęgniarki z Oddziału Kardiologicznego: Agnieszka Jackiewicz i Ewa Szymańska, a także Kamila Michno z Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Marzena Gagat ze Szpitalnego Klinicznego Oddziału Ratunkowego sędziowały na swoich stacjach oceniając wysiłki zawodników.

Sędziowała także Anna Kwiatkowska, położna z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, a Jowita Dubel-Mikulska, zastępca położnej oddziałowej była koordynatorką ze strony Wydziału Nauk o Zdrowiu UWM. Studentki położnictwa były pozorantkami na dwóch stacjach.  

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie zaprezentował też swoją ofertę dla pacjentów na swoim stoisku udostępnionym przez Ars Med. Krystyna Rohun, koordynator transplantacyjny w Szpitalu Wojewódzkim i Marta Leszczyńska, regionalny koordynator ds. transplantacji rozdawały materiały informacyjne zarówno o oddziałach i poradniach WSS w Olsztynie, jak i informujące o idei i zasadach dawstwa organów.

Wyniki z mistrzostw

Nagroda specjalna PSP w Olsztynie zdobyła ją Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Gietrzwałdzie osiągając czas 2:24 (stacja czasowa)

Nagroda specjalna dla najsympatyczniejszego zawodnika mistrzostw  przypadła dla Krzysztofa Krebs ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Olsztynie

 W grupie szkół podstawowych:

Miejsce 1 Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie,

Miejsce 2 Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie

Miejsce 2 Szkoła Podstawowa nr 19 w Olsztynie

 

W grupie wiekowej gimnazjum:

Miejsce 1 Gimnazjum nr 24 w Olsztynie

Miejsce 2 Gimnazjum nr 101 w Olsztynie

Miejsce 3 Katolickie Gimnazjum nr 22 w Olsztynie

 

W grupie szkół ponadgimnazjalnych:

Miejsce 1 LO nr 3 w Olsztynie Grupa o nazwie  "SPICE GIRLS"

Miejsce 2 LO nr 3 w Olsztynie Grupa o nazwie " CH4- Metan"

Miejsce 3 LO nr 1 w Olsztynie

Top