Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Sukces spotkania z przyszłymi rodzicami w Szpitalu

Prawie 50 osób wzięło udział w akcji „Najważniejsza chwila w życiu – ABC przyszłego rodzica”, która odbyła się w czwartek 2 czerwca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

Przyszłe mamy (kilka przyszło ze swoimi partnerami) wysłuchały prelekcji przygotowanych przez położne, które mówiły o przygotowaniach do macierzyństwa, porodzie oraz pierwszych dni po przyjściu dziecka na świat. Na zakończenie zebrani zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadkach zatrzymania oddechu i krążenia u noworodków oraz kobiet w ciąży, które przedstawiła lekarka ze Szpitalnego Klinicznego Oddziału Ratunkowego.

- To świetny pomysł – mówili o akcji przyszli rodzice, którzy przyszli do sali audytoryjnej. – Wykłady rozwiały wiele naszych wątpliwości i niepotrzebnych, jak się okazało obaw.

Prelekcje wygłosiły położne: Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, Jowita Dubel-Mikulska, Beata Binek i Mariola Bognacka oraz lek. med. Izabela Godlewska.

Czwartkowa spotkanie odbyło się w ramach XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny planuje kolejne spotkanie dla przyszłych rodziców, które odbędzie się podczas 14 edycji Olsztyńskich Dnia Nauki i Sztuki, które zaplanowano na 21-23 września. Dokładną datę podamy na przełomie sierpnia i września.

Top