Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Studentka pielęgniarstwa odbywająca praktyki w Szpitalu Wojewódzkim z prestiżową nagrodą

Agnieszka Napieralska z trzeciego roku Wydziału Pielęgniarstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została laureatką konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) 2019.

Zwycięski pomysł „Video instruktaż” ma na celu opracowanie przez pielęgniarki biblioteki filmów edukacyjnych, dedykowanych rodzinom opiekującym się pacjentem w warunkach domowych. 
W piątek 7 lutego Agnieszka Napieralska uczestniczyła w nagraniu pierwszego odcinka, opowiadającego o opiece nad osobami ze schorzeniami neurologicznymi. W rolę pacjentki wcieliła się Marzena Woźniak, neurologopeda. Zdjęcia kręcono w Oddziale Kardiologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, który użyczył sali. Ekipa filmowa w składzie Grzegorz Nawrocki i Michał Baranowski filmowała panią Agnieszkę, prezentującą zasady opieki nad chorym. Obaj filmowcy są współpracownikami Agnieszki Karasińskiej z Fundacji Medicover, która koordynuje w Polsce przyznanie Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Szwecji, która została ustanowiona przez organizację Swedish Care International. Przyznawana jest w Szwecji, Finlandii, Polsce oraz Niemczech. Nagroda ma na celu podkreślenie znaczenia roli pielęgniarki i pielęgniarza, poprawę opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencje, a także umożliwienie rozwoju pielęgniarkom i pielęgniarzom.
- Pani Agnieszka odbywa w Szpitalu Wojewódzkim praktyki i jest bardzo dobrą studentką, mającą wiele pomysłów na pracę z pacjentami – mówi Olga Bielan, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Rehabilitacyjnego i zastępca dyrektora Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UWM w Olsztynie. – Bardzo się cieszymy, że została laureatką tak prestiżowego konkursu.

Top