Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

„Strzał w 10” w Szpitalu Wojewódzkim

Przypadający 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa był okazją do wizyty w Szpitalu przedstawicieli olsztyńskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10”.

Szpital odwiedziło prawie 30 osób z zespołem Downa wraz z opiekunami. W wiosennie udekorowanej przez pracowników Działu Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia sali konferencyjnej, przy stole zastawionym słodyczami i sokami spotkała się z nimi Irena Kierzkowska, dyrektor WSS w Olsztynie oraz dr Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, który współpracuje ze „Strzałem w 10”.

Szefująca stowarzyszeniu Ewa Kowerzanow-Luto podarowała pani dyrektor kolorowe skarpetki, które symbolizują święto osób z zespołem Downa. Irena Kierzkowska zrewanżowała się anatomicznym modelem szkieletu człowieka, który wzbogaci wyposażenie szkoły prowadzonej przez „Strzał w 10”. Szkielet, który na wniosek dr Tomasza Waśniewskiego, ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, współpracującego ze stowarzyszeniem otrzymał imię Kostek, wzbudził duże zainteresowanie gości. Przy współudziale ordynatora został złożony i zaprezentował się w pełnej krasie.  

Ewa Kowerzanow-Luto przeprowadziła internetową relację na żywo z udziałem dyrektor Kierzkowskiej i dr. Waśniewskiego. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników spotkania. – Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok – powiedziała pani dyrektor.

Top