Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Położna na medal pracuje w Szpitalu Wojewódzkim

Elżbieta Wójtowicz, położna z 33 letnim stażem, pracująca na trakcie porodowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie zdobyła srebrny medal w konkursie na najlepszą położną w Polsce.

Pani Elżbieta zdobyła drugie miejsce w czwartej edycji konkursu. Zwyciężyła także w klasyfikacji na najlepszą położną w województwie warmińsko-mazurskim.  

Zasady konkursu były bardzo ostre - w trakcie jego trwania 1 pacjent lub osoba z rodziny mogła oddać tylko 1 głos. Elżbieta Wójtowicz otrzymała 1250 głosów.

- Prowadzona od 2014 roku kampania ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Chcemy pokazywać, że położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność – informują organizatorzy na swojej stronie internetowej.

- W ramach projektu promujemy wśród kobiet w ciąży możliwość korzystania z bezpłatnych porad - raz tygodniowo od 21. tygodnia ciąży i dwa razy od 32. tygodnia - przygotowujących do porodu. Celem kampanii jest również promocja nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej. Standardów zgodnych zarówno z przyjętymi przez środowisko położnicze i medyczne wymaganiami jak i oczekiwaniami pacjentów – dodają. - Częścią kampanii „Położna na medal” jest ogólnopolski plebiscyt w którym wspólnie wybieramy 3 najlepsze położne w kraju, a także najlepsze położne w poszczególnych województwach. Nominowanie i oddanie głosu to dobry sposób, żeby powiedzieć swojej położnej „dziękuję”.

Top