Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Pokonane kilometry pomogą pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

Marzyliśmy o takim nowoczesnym sprzęcie, którym będziemy leczyć nasze pacjentki. Dzięki Michelin Polska, biegaczom oraz rowerzystom te plany będą mogły się spełnić – powiedział na podsumowaniu akcji charytatywnej Kilometry Pomocy dr Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

WSS, jako jedna z dwóch (obok Szpitala Dziecięcego) olsztyńskich lecznic był beneficjentem akcji, która w sobotę odbyła się na Plaży Miejskiej w Olsztynie. Swoją część pieniędzy Szpital Wojewódzki przeznaczy na dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu do leczenia onkologicznych schorzeń u kobiet. Dzięki niemu lekarze z Oddziału Ginekologii Onkologicznej będą mogli przeprowadzać dootrzewnową chemioterapię perfuzyjną w hipertermii (HIPEC) - skuteczniejszy od dotychczas stosowanych sposobów leczenia raka jajnika.

W akcji wzięło udział ogółem 850 osób. Z tego w przejeździe rowerowym - 158, w biegu 537, a w biegu Junior dla dzieci 153.  Za każdy przebiegnięty i przejechany kilometr Michelin przekazał 10 zł. Ostatecznie udało się zebrać (po zaokrągleniu) 90 tys. zł. Jak poinformował Jarosław Michalak, dyrektor fabryki Michelin w Olsztynie oba szpitale otrzymają po 45 tys. zł. Zadeklarował też, że podobna impreza odbędzie się za rok.

W imieniu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego za ten wspaniały dar podziękowali dr Jerzy Górny, zastępca dyrektora ds. lecznictwa oraz dr Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologii Onkologicznej. – Liczy się dla nas każdy grosz, dlatego chcemy serdecznie podziękować za tę sumę – powiedział dr Górny. Radości nie ukrywał też dr Waśniewski. - Marzyliśmy o takim nowoczesnym sprzęcie, którym będziemy leczyć nasze pacjentki. Dzięki Michelin Polska, biegaczom oraz rowerzystom te plany będą mogły się spełnić.

W akcji wzięła udział niemal 40-osobowa reprezentacja Szpitala Wojewódzkiego. Pobiegły m.in. Louise Philips i Janine Bender, menedżerki szpitali z Anglii i Niemiec, które w ramach międzynarodowej wymiany zapoznają się z działalnością WSS w Olsztynie. Dołączył do nich Alex Philips, mąż Louise, który przyleciał z Londynu, aby wziąć udział w biegu.

Podczas sobotniej akcji w namiocie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego chętni mogli zmierzyć sobie ciśnienie, wykonać badanie EKG oraz zapoznać się z ofertą Szpitala Wojewódzkiego. Dostępne były też materiały dotyczące transplantologii.

Na zakończenie Kilometrów Pomocy wystąpił Kamil Bednarek ze swoim zespołem.

Więcej zdjęć na stronie FB: https://www.facebook.com/Wojew%C3%B3dzki-Szpital-Specjalistyczny-w-Olsztynie-909854222407463/

Top