Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Nowi lekarze-stażyści w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym

Grupa 15 absolwentów uczelni medycznych rozpoczęła 13-miesięczny staż w WSS w Olsztynie. W tym czasie poznają funkcjonowanie szpitalnych oddziałów i zdecydują o specjalizacji, którą wybiorą.

Irena Kierzkowska, dyrektor Szpitala witając stażystów na początku zwróciła uwagę normy jakościowe obowiązujące w kierowanej przez nią placówce. Ich przestrzeganie jest konieczne dla prawidłowego zachowania się w oddziałach. – Staż w naszym szpitalu, dobrze wyposażonym i zorganizowanym, znacznie różni się od nauki z książek, bo oznacza przede wszystkim kontakt z pacjentami – mówiła. – Bardzo ważne jest zdobycie ich zaufania. Na początek wystarczy, że się zainteresujemy konkretną osobą. To pierwszy element budowania więzi.

Dyrektor WSS w Olsztynie życzyła młodym lekarzom, żeby podczas stażu rozwinęli swoje zainteresowania i wybrali najlepszą dla nich specjalizację. – Macie się od kogo uczyć medycznego fachu, korzystajcie więc z wiedzy waszych mistrzów. Uczcie się właściwych postaw także od pielęgniarek, fizjoterapeutów i przedstawicieli wszystkich innych profesji, których spotkacie podczas stażu – zachęcała Irena Kierzkowska. Wskazała też specjalizacje, w których brakuje lekarzy w WSS, jak neonatologia, medycyna ratunkowa, czy patomorfologia. – Choć potrzebujemy także internistów, chirurgów, czy ortopedów. Niech każdy z was rozwija swój talent. Życzę wam wszystkiego dobrego.

Mateusz Szkobel, absolwent Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, z którym współpracuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, zamierza specjalizować się z neurochirurgii, choć jak mówi, ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął. – Interesuje mnie któraś ze specjalizacji zabiegowych. Podczas stażu podejmę ostateczną decyzję – powiedział.

Z kolei Alicja Wyszomirska, która ukończyła tę samą uczelnię chciałaby specjalizować się z patomorfologii. – Nie wykluczam także medycyny sądowej – zaznaczyła.

Opiekunami adeptów są lekarze: Maria Sidor z Oddziału Gastroenterologicznego oraz Antoni Kołakowski z Oddziału Klinicznego Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Chirurgii Kręgosłupa. Oboje przekazali stażystom najważniejsze informacje o przebiegu stażu.

Młodzi lekarze przeszli także szkolenie z zakresu epidemiologii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Top