Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Menedżerki z Niemiec i Anglii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie

Panie Louise Philips, dyrektor ds. Zaopatrzenia i Rozwoju Grupy Klinicznej Tower Hamlets w Londynie oraz Janine Bender, dyrektor ds. Administracji w Szpitalu Czerwonego Krzyża w Stuttgarcie przez cztery tygodnie będą zapoznawać się z działalnością Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie i innych placówek ochrony zdrowia podległymi samorządowi województwa.

Dyr. IeranWizyta jest częścią programu HOPE Exchange. Dzięki członkostwu w Europejskiej Federacji Szpitali HOPE menedżerowie szpitali z Polski mają możliwość aktywnego uczestniczenia w cieszącym się międzynarodową renomą programie wymiany menedżerów. Polskie szpitale natomiast goszczą menedżerów z całej Europy. Jedną z tych placówek jest WSS w Olsztynie. Tegoroczna edycja programu HOPE Exchange odbywa się pod hasłem „Innowacje w szpitalach oraz ochronie zdrowia: droga do rozwoju”. 

Louise Philips i Janine Bender będą przebywać w Olsztynie do 2 czerwca. W tym czasie mają zapoznać się z organizacją i sposobem działania Szpitala Wojewódzkiego. We wtorek gościły w Dziale Zarządzania, Marketingu i Promocji. Kierująca tym działem Elżbieta Majchrzak-Kłokocka jest koordynatorką i organizatorką pobytu obu menedżerek.

W środę Janine Bender i Louise Philips spotkały się z dyrekcją Szpitala. Dyrektor Irena Kierzkowska, a także dr Jerzy Górny, jej zastępca ds. lecznictwa i lekarz naczelny dr Dariusz Onichimowski odpowiadali na pytania gości dotyczące m.in. finansowania ochrony zdrowia w Polsce, jej organizacji oraz metod leczenia stosowanych w Szpitalu.

Hanna Taraszkiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa poinformowała o wadze, jaką Szpital przywiązuje do jakości w leczeniu pacjentów.

Dyrekcja Szpitala pytała z kolei o rozwiązania w opiece medycznej, która obowiązują w Niemczech ii Anglii. Okazało się, że część rozwiązań jest podobna, m.in. przy kontraktowaniu usług medycznych.

Obie panie w planach swojego stażu mają jeszcze spotkania z kierownikami poszczególnych komórek organizacyjnych WSS w Olsztynie, a także m.in. wizytę w Departamencie Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Szpitalu Pulmonologicznym, a także Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce k/ Olsztynka.

Top