Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Dzień Kobiet dla pacjentek Oddziału Ginekologii Onkologicznej

Bezpłatny makijaż wykonywany przez wizażystki, fachowe porady w tym zakresie, a do tego możliwość przymierzenia i wybrania najbardziej twarzowej peruki pod okiem fryzjerki oraz czekoladki i dużo dobrego humoru – tak przebiegał 8 marca dla pacjentek ośrodka chemioterapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

- Na skutek choroby nowotworowej potraciłyśmy włosy na głowie, rzęsy i brwi – mówiła Ewa Sakowicz, jedna z pacjentek biorących udział w przedsięwzięciu. – Dzięki dzisiejszej wizycie pań kosmetyczek czujemy się jak kobiety. To świetny pomysł na poprawę naszego samopoczucia.

Wpadła na niego Joanna Roszak, psycholog zajmujący się pacjentkami przechodzącymi chemioterapię. – Akcję przeprowadziłyśmy wspólnie z Małgosią Drężek-Skrzeszewską, położną oddziałową Oddziału Ginekologii Onkologicznej, dr Magdaleną Sikorską, kierującą ośrodkiem chemioterapii oraz Ewą Doroszkiewicz, pielęgniarką oddziałową Oddziału Chirurgicznego.

Pacjentkami w Dzień Kobiet zajęły się panie Ewelina Śliz z firmy Wizuel oraz Izabela Madej i Patrycja Dembek z Salonu Fryzur Salsa. – To dla nas żaden problem. Chętnie uczestniczymy w takich fajnych akcjach – powiedziała pani Izabela.

- Wszystkie panie kosmetyczki bez najmniejszego wahania przyjęły nasz zaproszenie, dostosowując do tego swoje plany – podkreśliła dr Sikorska. – Jesteśmy im za to bardzo wdzięczne. 

Top