Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Dyrektor Irena Kierzkowska ze Złotym Laurem „Najlepszym z Najlepszych”

Nagrodę przyznał marszałek Gustaw Marek Brzezin, który wyróżnił mieszkańców i instytucje z regionu, które w 2017 roku rozsławiły Warmię i Mazury w Polsce i na świecie.

Irena Kierzkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie otrzymała Złoty Laur w kategorii „Osobowość”. Przyznano go za tytuł Menedżera Roku 2017 w ogólnopolskim konkursie Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny oraz za osiągnięcia. Panią dyrektor doceniono też za wprowadzenie w szpitalu  m.in. nowoczesnych metod leczenia operacyjnego nowotworów piersi i w dziedzinie ginekologii onkologicznej. Jej sukcesem jest także wdrożona w szpitalu przyśpieszona ścieżka leczenia udaru.

Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymują osoby, instytucje lub firmy z Warmii i Mazur, które w 2017 roku wyróżniły się na forum krajowym lub międzynarodowym, osiągnęły sukces i zostały docenione przez niezależne gremia lub przyczyniły się do promocji regionu w kraju i na świecie.

- Mamy już laureatów, którzy na tę statuetkę zapracowali po raz czwarty, piąty, a nawet szósty – mówił marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin na uroczystej gali w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, która odbyła się 5 marca. - To dowodzi, że Warmia i Mazury są takim miejscem na Ziemi, w którym mieszkają utalentowani ludzie, oddani swoim pasjom i pracujący na sukces. Serce rośnie. Wszystkim laureatom składam serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie w ubogacanie dorobku województwa warmińsko-mazurskiego.

Zgłoszenia kandydatów do nagrody dokonują dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na podstawie informacji własnych, prasowych oraz zgłoszeń niezależnych (instytucji, stowarzyszeń czy osób fizycznych).

Dotychczas marszałek województwa przyznał 355 laurów. W tym roku przyznano 30 kolejnych w 10 kategoriach. Były to: „Bliżej natury”, „Innowacje i rozwój”, „Inteligentne specjalizacje”, „Społeczeństwo, nauka, kultura”, „Sport”, „Sztuka kulinarna”, „Środowisko”, „Turystyka” oraz „Zdrowie” - tu nagrody otrzymały olsztyńskie szpitale: Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy i Miejski Szpital Zespolony.

Gala Najlepszym z Najlepszych
Top