Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Atrakcje dla pacjentek Oddziału Ginekologii Onkologicznej na Dzień Kobiet

To świetny pomysł i cieszymy się, że możemy w nim uczestniczyć - mówiły zgodnie pacjentki podczas zajęć zorganizowanych w piątek 8 marca przez zespół terapeutyczny ginekologii onkologicznej WSS w Olsztynie.

A atrakcji nie brakowało. Panie mogły skorzystać z usług wizażystki Eweliny Sliz ze Studia Wizuel, specjalistki od makijażu zwykłego i permanentnego oraz jej dwóch koleżanek, zaś Marzena Kachniarz prowadząca Studium Hair Designe wyjaśniała tajniki doboru peruk i zasady ich użytkowania, a także doradzała jak dbać o włosy.

Pacjentki chętnie korzystały z masażu dłoni wykonywanego przez Annę Choińską, właścicielki sklepu Naturalny skład. - To coś niesamowitego, czuję się tak zrelaksowana, że za chwilę zasnę - mówiła Maria Żełobowska, Z kolei na stoisku przygotowanym w pokoju socjalnym przez Kasię Ludwiszewską ze studia BRA pacjentki mogły się dowiedzieć jak dobrać najlepszy dla nich biustonosz, a także obejrzeć je i przymierzyć. - Dobrze dobrany biustonosz zapobiega licznym dolegliwościom, np. bólom w karku, czy kręgosłupie - stwierdziła Kasia Ludwiszewska.

Oddział Ginekologii Onkologicznej odwiedziła Irena Kierzkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, która wraz z Sylwią Jaskulską z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego wręczały pacjentkom upominki od regionalnego samorządu. - To bardzo potrzebna inicjatywa, szczególnie w Dzień Kobiet, kiedy można wyjść naprzeciw potrzebom pań potrzebujących wsparcia w walce z chorobą - powiedziała pani dyrektor.

- To święto, kiedy mówimy o kobietach, które okazują sobie solidarność - dodała Sylwia Jaskulska.

O tym, że takie wydarzenia są ważne dla pacjentek jest także przekonana Joanna Roszak, psycholog zajmujący się pacjentkami przechodzącymi chemioterapię, która przygotowała akcję wspólnie z Małgorzatą Drężek-Skrzeszewską, położną oddziałową Oddziału Ginekologii Onkologicznej, dr Magdaleną Sikorską, kierującą ośrodkiem chemioterapii oraz Ewą Doroszkiewicz, pielęgniarką oddziałową Oddziału Chirurgicznego.- Choroba uderza w różne aspekty życia naszych pacjentek, a my chcemy zadbać, aby poczuły, że nasza opieka jest szeroka na tyle, na ile to tylko możliwe - podkreśliła Joanna Roszak. - Trzeba też przypominać, że choroba to jeszcze nie koniec życia i należy żyć dalej, a my staramy się, by przebiegało ono możliwie komfortowo.

Top